08 Kasım 2023 tarihinde Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Erzurum Teknoloji Geliştirme Bölgesi mentör-menti toplantısı gerçekleştirdi.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD) koordinasyonunda yürütülen “TGB’ler Arası Mentorluk Programı”nın yeni dönemi 18 Ekim 2023 tarihinde başlatıldı. Bu kapsamda programın, mentor-menti eşleşmeleri T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılmış olup, proje kapsamında Mentor olarak katılacak olan TGB, mevcut bilgi birikimini, imkanları (zaman, insan kaynağı vb.) elverdiği ölçüde eşleştiği TGB’ye aktarması beklenmektedir.

Online olarak gerçekleştirilen toplantıya, Ankara Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü M. Güray DEĞERLİ, Ankara Üniversitesi Teknokent Genel Müdür Yardımcısı ve TTO ekibi, ATA Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ayhan ÇELİK, ATA Teknokent Genel Müdür Yardımcıları ve TTO ekibi katıldı. Toplantıda mentor ve menti arasında olası iş birliği üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.