Gsw Enerji Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Soner Atasever ile Enerji depolama teknolojileri ve akıllı enerji sistemleri alanında uluslararası faaliyet gösteren Çin merkezli iPotisEdge firması Yönetim Kurulu Başkanı Minjie Shi, ATA Teknokent’i ziyaret etti.

Greenstor World Enerji Teknolojileri A.Ş. tarafından Çin şirketi IpotisEdge işbirliği ile Dünyanın en prestijli enerji fuarlarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl 15-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen EIF 2023 – Enerji Kongresi ve Enerji Depolama Teknolojileri Fuarı’na katılmak üzere Türkiye’de bulunan iPotisEdge Yönetim Kurulu Başkanı Minjie Shi, ülkemizde yapılacak yatırımlar hakkında iş birliği görüşmelerinde bulunmak üzere ATA Teknokent’i ziyarette bulundu.

ATA Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ayhan ÇELİK ve ATA Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yakup UZUN ile bir görüşme gerçekleştiren Minjie Shi, Türkiye’de yapılması planlanan yatırımları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Görüşmenin ardından Çinli konuklara ATA Teknokent firmaları gezdirilerek firmaların Ar-Ge faaliyetleri ve devam eden projeleri hakkında bilgi verildi.