Atatürk Üniversitesi ve Türk Havacılık Uzay Sanayi (TUSAŞ) iş birliğiyle düzenlenen Hidrojen ve Yakıt Pilleri Araştırma Laboratuvarı açılış töreni ve kurumlar arası iş birliği imza töreni, Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

ATA Teknokent Yönetiminin de katıldığı Açılış törenine ev sahibi olarak Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Ahmet Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk Havacılık Uzay Sanayi Ar-Ge ve Teknoloji Direktörü Prof. Dr. Erdal Çelik, Rektör Yardımcıları, Fakülte dekanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasında, havacılık ve uzay sanayisi teknolojinin hızla değiştiğini ve sınırları zorlayan bir alan olduğunu belirten Türk Havacılık Uzay Sanayi Ar-Ge ve Teknoloji Direktörü Prof. Dr. Erdal Çelik, TUSAŞ’ın bu alanda lider konumuyla geleceğin teknolojilerini şekillendirmek ve küresel ölçekte rekabet etmek amacıyla büyük bir sorumluluğa sahip olduğunu aktardı.

Programın ardından TUSAŞ Ar-Ge ve Teknoloji Direktörü Prof. Dr. Erdal Çelik, TUSAŞ Üniversite İlişkileri Müdürü Dr. Süleyman Demir ve TUSAŞ Teknoloji Geliştirme Mühendisi Dr. Seda Sivri’yi ATA Teknokent’te ağırlayan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ayhan ÇELİK, konuklarına Teknokent’i tanıtarak yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.