T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öncülüğünde, Erzurum Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen “Doğu Anadolu Kariyer Fuarı”, Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

Fuarın açılışına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofis Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY, Erzurum Milletvekilleri Recep AKDAĞ, Zehra TAŞKESENLİOĞLU ve Selami ALTINOK, Erzurum Valisi Okay MEMİŞ, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK ile bölge üniversite rektörleri ve çok sayıda misafir katıldı.

Doğu Anadolu Bölgesinde, bölgesel çapta düzenlenen ilk kariyer fuarı olma özelliği taşıyan fuar, çeşitli sektörlerden firmalarla üniversite öğrencilerini bir araya getirdi. Fuarda, ATA Teknokent Ana Sponsor olarak yer alırken ATA Teknokent firmalarından Er-Lab Sektör Sponsoru, TieMech, Proje Hocam, Ada Güzey, Start Spor, Kod Aktüel ve Ardem Danışmalık da katılımcı firma olarak yer aldı.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Sayın Doç. Dr. Salim ATAY, Erzurum Valisi Sayın Okay MEMİŞ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI,  Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK; ATA Teknokent Standını ziyaret ederek fikir kutusu hakkında bilgi aldı.  Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’nın ikinci gününde Girişimcilik ve BİGG ATA Programını tanıtmak üzere ATA TTO Uzmanı İbrahim Semih TOPCUOGLU konuşmacı olarak sunumunu gerçekleştirdi.

Alanında uzman çok sayıda konuşmacının sunum yaptığı Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’nın bitiminde ise moderatörlüğünü Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK’ın yaptığı “Ar-Ge ve Girişimcilik” paneline katılan ATA Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Ersin KARAMAN iş hayatındaki tecrübelerini ve girişimcilikle ilgili öneri ve değerlendirmelerini öğrencilerle paylaştı.