Kadın ve Demokrasi Derneği ( KADEM) Erzurum İl Temsilciliği Üyeleri “Kadın Girişimciliği” temalı bilgilendirme toplantısında ATA TTO tarafından misafir edildi.
ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Recep SADELER yaptığı açılış konuşmasında özetle şunları söyledi “Türkiye`de kadınların iş gücüne katılım oranları maalesef Avrupa`nın çok gerisinde. Farklı alanlarda yapacağımız değişik faaliyetlerle, kadın girişimciliğini teşvik ederek ve destekleyerek kadınların iş gücüne katılım oranlarını artırmamız gerekmektedir. Biz ATA Teknokent olarak KADEM Erzurum il Temsilciliği ile bu alanlarda ortak çalışmalar yapmaya hazırız” dedi.
Program, ATA Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi ( ATA TTO) İş geliştirme Uzmanları Ayben GÜL’ün “ ATA Teknokent ve TTO faaliyetleri”, Büşra ÇOMAKLI’nın “ Girişimcilik ve ATA Teknokent tarafından düzenlenen Tekno-GP Girişimcilik Destekleme Programının Hedefleri” temalı sunumları ile devam etti. Program sonunda Girişimcilik odaklı ortak yapılabilecek projeler için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

resim