13.10.2021 tarihinde saat 14.00’te İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) toplantı salonunda, yüz yüze ve online olmak üzere hibrit olarak düzenlenen, İİBF akademisyenlerinin ve öğrencilerinin katıldığı iki oturumlu bir toplantı gerçekleştirildi.
Oturum başkanlığını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla KESKİN’in yürüttüğü ve İİBF Dekanı Prof. Dr. Vedat KAYA’nın da katıldığı ilk oturumda, ATA Teknokent Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ayhan ÇELİK, ATA Teknokent’in genel işleyişinden bahsederek, Teknokent’in akademisyenlere ve girişimci olmak isteyen öğrencilere sağladığı avantajları iletti. Gerçekleştirilen akademik çalışmaların insanlığın hizmetine sunulması ve ülke ekonomisine girdi oluşturması bakımından patent müracaatlarının önemine de değinen Prof. Dr. Çelik, akademisyenlerin gerçekleştireceği patent müracaatları için de Teknokent’in sunduğu hizmetler hakkında da bilgi verdi.
Toplantı Ziraat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Abdulkadir ÇİLTAŞ’ın Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) ve süreçlerinin nasıl işlediği hakkında bilgi vermesi ile son buldu.