Bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum’a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, ATA Teknokent’i ziyaret etti.

Astrofizik Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATASAM) bünyesinde yapımı devam eden Doğu Anadolu Gözlemevi (DAG), Doğu Anadolu Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (DAYTAM) ve ATA Teknokent’te incelemelerde bulunan Varank, gelişmeler hakkında Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI’dan bilgi aldı.
Atatürk Üniversitesi ziyaretinin sonunda ATA Teknokent’e gelen Bakan Mustafa VARANK, burada hazırlanan fuaye alanındaki Proje Pazarını gezdi. ATA Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Ersin KARAMAN’ın eşlik ettiği Bakan Varank, firma temsilcileri ve teknolojik çalışma yapan Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin çalışmalarını inceledi. Gerçekleştirilen proje ve çalışmaları ilgiyle takip eden Bakan Varank, kullanıma sunulan birçok projenin desteklenerek daha da geliştirilebileceğini söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK’ın ATA Teknokent’te gerçekleştirdiği ziyarete Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI’nın yanı sıra; Erzurum Valisi Okay MEMİŞ, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Zehra TAŞKESENLİOĞLU BAN ve Selami ALTINOK, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin ÖZ, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman DEMİRDÖĞEN ile STK temsilcileri ve üniversitenin ilgili birimlerinden akademisyenler katıldı.