Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2015 yılı 2. Dönem Teknogirişim sermayesi desteği ile kurulan dört Teknogirişim firması daha ATA Teknokent’te yerini aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yeni ve yenilikçi iş fikirleri olan genç girişimcilerin, iş fikirlerini katma değeri yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için çekirdek sermaye sağlayan “Teknogirişim” destek programıyla desteklenmesine karar verilen dört girişimci ATA Teknokentte şirketleşti. Girişimciler 1-Endüstriyel Uygulamalarda Yaygın Olarak Kullanılan Proteazın Üretimi, 2-Plexus(Merkezi Ağ Yöneticisi), 3-Stereo Kamera Tabanlı Avuçiçi Kimlik Doğrulama Sistemi, 4- Daignostik Endüstride Kullanılabilir Progesteron Kiti Üretimi   projeleri ile Teknogirişim desteği almaya layık görüldüler.

ATA Teknokent Yönetim kurulu Başkanı Prof.Dr.Recep SADELER Teknogirişim firmalarının ATA Teknokentte yer almasını teşvik ettiklerini belirterek, bugüne kadar Teknogirişim desteği ile ATA Teknokent’te kurulan işletme sayısının 9’a ulaştığını söyledi. Bu işletmeler ayrıca ATA Teknokent tarafından kuluçka programı ile desteklendiğini belirten Sadeler, Teknogirişimcilere kuluçka programı ile indirimli kira bedeli uyguladıklarını söyledi.