İstanbul Kongre Merkezi’nde, Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası global şirketlerin üst düzey yöneticilerinden inovasyonun fikir liderlerine, akademisyenlerden öğrencilere, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yöneticilerinden kamunun en üst düzey temsilcilerine kadar inovasyona dokunan tüm paydaşları bir araya getirdi.

3-4 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası’nda Atatürk Üniversitesi birimleriyle açtığımız standımız ve firmamız Ada Güzey’in Tiki Taka ürünü yoğun ilgi gördü. Programa Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan ÇELİK, ATA Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Ersin KARAMAN, Doğu Anadolu Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hamdullah KILIÇ ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Halim KOVACI, Astrofizik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cahit YEŞİLYAPRAK katıldı.

İnovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ve deneyim alanları ile dünya çapında bir etkinlik olan “Türkiye İnovasyon Haftası” nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla Türkiye’nin İlk İnovasyon Geliştirme Programı “İnovalig Ödül Töreni” de gerçekleşti.